ابزار رایگان وبلاگ

icon

پایگاه اینترنتی عترت طاهرین

اهل بیت(ع) از دیدگاه مقام معظم رهبری - پایگاه اینترنتی عترت طاهرین
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

ویدیو

مسابقات

  هر سال مسابقات کشوری جامعه القرآن برگزار میشه و علاقه مند های زیاد خودش رو داره. اما یه فرقی که امسال این مسابقات داره اینه که امسال علاقه مندان از سراسر جهان شرکت میکنند و فقط مربوط به کشور پر افتخار ایران نیست. امسال میزبان این مسابقات مردمان خون گرم استان یزد هستند و تمامی شرکت کنندگان مهمان مردمان شهر قنات و قنوت وقناعت. زمان و مکان برگزاری این مسابقات هم12 و 13 و 14 مرداد ماه در دانشگاه یزد هست. امیدواریم که امسال هم همچون سال های گذشته مسابقات سطح بالای خود رو حفظ کنه

  » اخبار و عکس های این مسابقات به زودی در وب قرار میگیرد.

آمار و ارقام

  تعداد بازدیدکنندگان : 6443
  آخرین آپدیت: یک شنبه 1395/4/20

به سوی ولایت

  اى مردم! اندیشه کنید و آیات الهى را بفهمید، در محکمات آن دقت کنید و متشابهات آن را دنبال نکنید. به خدا قسم هرگز کسى نداهاى قرآن را نمى تواند بیان کند و تفسیر آن را روشن کند، جز آن کسى که من دست او را گرفتم و او را معرفى کردم.

  » پیامبراکرم در روز عید غدیر

ملکه شدن حفظ

  قابل توجه دوستان گرامی این بخش مخصوص سوالات شما است که در رابطه با قرآن است .این مطلب پاسخ به سوال دوست مان که در قسمت نظرات مطلب اول گذاشته شده است میباشد. شما هم اگر سوالی در زمینه حفظ قرآن دارید میتوانید بپرسید   پاسخ به سوال آقای نوروزیان:"همانگونه که از اساتید حفظ شنیده اید ، ملکه شدن یکی از مراحل حفظ است. این مراحل عبارت اند از:   برای مشاهده ادامه مطلب
  » بر روی تصویر کلیک کنید

حدیث

جستجو

تواشیح

شرح حال

  از زبان نویسنده:

  فضای مجازی محل امتحان‌ها و تکلیف‌های جدید ماست؛ امتحاناتی که ماهیت متفاوتی نسبت به دیگر آزمایش‌های آدم‌ها، در قرون و اعصار گذشته ندارد، ولی متناسب با وضعیت انسان معاصر مختصات خاصی پیدا کرده است. همچون تمام امتحانات دنیا، نه می‌توان کاملاً آن را کنار گذاشت و نه می‌توان به راحتی از آسیب‌هایش در امان بود. همۀ دنیا همینطور است.مهم این است که ما بتوانیم در مواجهه با این عرصه، هوشمندانه و مسئولانه برخورد کنیم، و با نشان دادن قدرت معنوی خود محل تجلی حکمت خداوند متعال در خلقت انسان قرار گیریم. ما با ساخت این وبلاگ در نظر داشته و داریم که گامی هر چند کوچک در زمینه معنوی ساختن فضای سایبری برداریم. امیدوارم که ما را یاری فرمایید.

  ابوالفضل جعفرپور

پرهیزازتجملات

  به گزارش خبرگزاری مهر: :

  حجت الاسلام محمد باقر حسینی اراکی در مراسم اختتامیه بخش نخست سی و هشتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم که شامگاه دوشنبه در کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: اگر تلاوت قرآن در محور عبودیت و انس با قرآن قرار بگیرد موجب ترویج صحیح عمل به دستورات الهی می‌شود.

  وی افزود:

  «شهید حسن دانش» از شهدای قرآنی فاجعه منا، سال‌ها پیش در یک محفل انس با قرآن در استان کرمانشاه حضور پیدا کرد و خطاب به من گفت: «اگر میخواهی تلاوت‌های من اثر بخش شود فراهم کردن مکان ساده‌ای برای من کفایت می‌کند».

  کاری از پایگاه اینترنتی عترت طاهرین

این بقیه الله

  معرفی امام زمان از زبان خودشان :

  ابونصر خادم میگوید: سه روز بعد از تولد آن جناب(حضرت مهدی) به حجره ای که گهواره آن مولود در آن بود رفتم و چون او را دیدم مانند قرص ماه می درخشید و از روی مودت و مسرت بر او سلام کردم؛ فوراً جواب سلام مرا داد

  و در معرفی خود فرمود:

  « أنا خاتَمُ الأوصیاءِ وَ بِی یَرفَعُ البَلاء عَن شیعَتی : من خاتم اوصیائم و بواسطۀ من بلاها از شیعیانم برداشته می شود.»

  کاری از پایگاه اینترنتی عترت طاهرین

پیوند ویژه

  امام خمینی

  دفتر مقام معظم رهبری

نظرسنجی

  چطور با ما آشنا شدید؟

نغمه های بهشتی

اسلایدر

اهل بیت(ع) از دیدگاه مقام معظم رهبری

بیانات مقام معظم رهبری

مسأله ی اهل بیت علیهم السلام، یکی از مهمترین و بزرگترین مسایل اسلام مسأله  اهل بیت (علیهم الصلاه و السلام)، یکی از مهمترین و بزرگترین مسایل اسلام و در ردیف مسایل درجه ی اول این دین مقدس است . محبت اهل بیت، فریضه یی است که مسلمانان عالم از هر فرقه و وابسته به هر جریان و گروهی، آن را پذیرفته اند و به آن مباهات می کنند. ما که مفتخر به پیروی از فقه اهل بیت مکرم هستیم و دین را - اصولا و فروعا - از آنها آموخته ایم، نباید گمان کنیم که محبت اهل بیت، مخصوص ماست و نباید اشتباه کنیم و فکر کنیم که اهل بیت، فقط متعلق به ما هستند . اهل بیت متعلق به اسلامند؛ همچنان که جدشان نبی اکرم ، متعلق به اسلام بود. اهل بیت متعلق به جهان و تاریخند؛ همچنان که جدشان نبی اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم)، متعلق به بشریت و تاریخ بود.
*******
اتحاد دنیای اسلام بر محور دو نقطه ی مربوط به اهل بیت
مهم این است که دنیای اسلام می تواند بر محور دو نقطه ی مربوط به اهل بیت، اتفاق و اتحاد داشته باشد: یکی محبت است که یک امر عاطفی و عقیدتی است و مسلمین به محبت اهل بیت (علیهم السلام) امر شده اند و همه آن را قبول کرده اند . این نقطه می تواند نقطه ی تمرکز و احساسات همه ی مسلمین باشد. نقطه ی دوم، آموزش دین و تعلم معارف و احکام الهی به مثابه ی عدل قرآن و به موجب حدیث ثقلین است، که باز این حدیث را شیعه و سنی و فرق مختلف اسلامی روایت کرده اند .

این چیز مهمی است که برافراشتن پرچم اهل بیت (علیهم السلام) در دنیای اسلام، حقیقتا می تواند دنیای اسلام و مسلمین را از این دو نقطه نظر گرد هم مجتمع کند . امروز این فرصت عظیم در اختیار همه ی مسلمین است؛ مخصوصا آنهایی که مکتب اهل بیت را در عمل تحقق بخشیده اند و ایمانا و عملا به آن متصل شده اند .

امروز در ایران اسلامی - که حاکمیت اسلام و قرآن در آن، امیدی به همه ی مسلمین عالم داده است - بحمدالله پرچم اهل بیت در اهتزاز است و ما می بینیم که همه ی مسلمین گوشه و کنار عالم، به این نظام و به این جمهوری و به این پرچم و به پرچم متعالی اسلام که در این جا در اهتزاز است، احترام می گذارند و از آن احساس عزت می کنند. «بموالاتکم تمت الکلمه و عظمت النعمه و ائتلفت الفرقه» 
*******
پیروان مکتب اهل بیت، دو کار را وجهه ی همت خود قرار دهند
امروز لازم است که پیروان مکتب اهل بیت، دو کار اساسی را وجهه ی همت خود قرار بدهند:

در مرتبه ی اول، با هم آشنا بشوند، همکاری و همفکری بکنند، معضلات را حل کنند، گرهها را باز کنند، احساس خویشاوندی نمایند و در هر نقطه ای از دنیا که هستند، بدانند که تعارف آنها با هم و تشکلشان به شکل صحیح، قلب مقدس ولی عصر (ارواحنا فداه و عجل الله تعالی فرجه) را شاد می کند . این بزرگواران، از تفرقه و تشتت و جدایی و بغضا متنفر بودند؛ اهل وحدت و عامل جمع و شمع انجمن بودند . امروز هم پیروان و علاقه مندان آنها، باید این را تأمین کنند .

دوم این که مجموعه ی پیروان مکتب اهل بیت (علیهم السلام)، در هر جای دنیا که هستند، با همه ی وجود باور کنند که جزیی از عایله ی بزرگ مسلمینند؛ نه به زبان، بلکه با همه ی احساس. اگر غیر از این باشد، دشمنان اسلام و اهل بیت، حداکثر خشنودی و خوشحالی را پیدا خواهند کرد .

از مدتها پیش، دشمنان اسلام علاج کار خود و منویات خبیثشان را در منطقه ی اسلامی در این دیدند که مسلمین را متفرق و شعبه شعبه کنند، مشترکاتشان را تضعیف و یا کمرنگ کنند و به چیزهایی که آنها را از هم جدا می کند، تکیه نمایند . بحمدالله انقلاب اسلامی و تشکیل جمهوری اسلامی نگذاشت، یا بسیاری از خواسته ها و اهداف آنها را خنثی کرد .

امروز در سرتاسر جهان، مذاهب مختلف و پیروان فرق گوناگون اسلامی، به نام جمهوری اسلامی شعار می دهند. اما بزرگوار ما (قدس الله نفسه الزکیه) در اعماق دل توده های مسلمان در شرق و غرب عالم جا داشت و آنها بدون توجه به این که اهل کدام مذهب و کدام فرقه ی اسلامی هستند، او را دوست می داشتند و به او عشق می ورزیدند. همین قضیه موجب شد که دشمنان اسلام تلاش کنند، شاید بتوانند ایران اسلامی را از بقیه ی مسلمین جدا کنند. امروز در دنیا میلیونها دلار صرف تبلیغات می شود، تا بتوانند عرق و عصبیت فرقه یی را در کسانی بیدار کنند و آنها را از جمهوری اسلامی و از مشی انقلاب جدا نمایند . شما باید این را خنثی کنید .

ما به عنوان عایله ی تشیع، باید با همه ی وجود احساس و اعلام کنیم که معتقد به وحدت جهان اسلام و وحدت پیروان «لا اله الله و محمد رسول الله» هستیم . ما امروز در دنیا باید مایه ی وحدت بشویم؛ همچنان که همه ی ائمه ی بزرگوار ما (سلام الله علیهم) همیشه عامل جمع و وحدت بوده اند .

همه چیز آن بزرگواران الگوست . مبارزه ی آنان با قدرتهای ظالم هم الگوست . همه ی ائمه ی ما بدون استثنا، در راه ایجاد حکومت علوی و حکومت حق الهی مبارزه کردند. سیره ی این بزرگواران، در مقابل چشم ماست . ما امروز خوب می فهمیم که آنان چه می کردند . همه ی آنان تقیه کردند، و به همین جهت همه ی آن بزرگواران بدون استثنا به شهادت رسیدند . تقیه مربوط به میدان مبارزه است؛ «التقیه ترس المؤمن» . ترس (سپر) مربوط به میدان مبارزه است و شهادت نتیجه ی آن می باشد. معرفت، عبادت، ایمان، عمل، اخلاص، عرفان، حلم ، علم و همه چیز آنان - که حقیقتا گل سرسبد عالم آفرینشند - برای ما وسیله ی تبیعت و پیروی است.

ما از پیروان مکتب اهل بیت (علیهم السلام)! در هر جای دنیا که هستید، این دو نکته را هرگز فراموش نکنید:

اول، تعارف و ارتباط و وصل و خبرگیری از هم و اطلاع از نظرات هم و کمک به یکدیگر.

نکته ی دوم، هم ایجاد وحدت و مهربانی با فرق دیگر اسلامی است. نگذارید دشمن سوءاستفاده کند . نگذارید دشمن به دست برادران، آنها را ضعیف کند و از بین ببرد؛ «و لا تنازعوا فتفشلوا و تذهب ریحکم». در دنیای اسلام، همه را برادر بدانید . امروز مجموعه ی اسلام، از سوی دشمنان مورد تهدید است. امروز از سوی قدرتهای استکبار جهانی، اصل دین مورد فشار و تهدید است.